Що дозволяє зробити захисне заземлення

Своєчасна установка захисного заземлення або занулення дозволить убезпечити промислове і побутове обладнання від непередбачених поломок через замикань. Також захист такого плану дозволяє зробити роботу з електроустаткуванням якомога безпечніше для людини, запобігти різного роду електротравми.7 лип. 2014 р.

Здійснюється у вигляді заземлювача — провідної частини або сукупності з'єднаних між собою провідних частин, що перебувають в електричному контакті із землею безпосередньо або через проміжне провідне середовище, наприклад, бетон.

Зан́улення — навмисне електричне з'єднання з нульовим провідником металевих струмопровідних, але не струмовідних частин, які можуть опинитися під напругою. Метою занулення, є усунення небезпеки ураження людини під час пробою на корпус обладнання однієї фази мережі електричного струму.

Захисне заземлення є простим, ефективним і поширеним способом захисту людини від ураження електричним струмом при дотику до металевих поверхонь, які виявились під напругою. Це забезпечується зниженням різниці потенціалів між обладнанням, що виявилось під напругою, і землею до безпечної величини.

Електричний опір тіла людини становить приблизно 1000 Ом, а опір заземлюючого провідника 5–10 Ом. Отже, за умов правильно підключеного захисного заземлення, струм піде не тілом людини, а дротами в землю. Тому захисна система вкрай необхідна.

Чим відрізняється занулення від заземлення простими словами Якщо говорити максимально просто, то занулення провокує моментальне відключення електроенергії при небезпечному контакті людини і дроту під напругою. А заземлення миттєво відводить небезпечну напругу в землю.





Захисне заземлення не тільки дає можливість убезпечитися від удару електричним струмом, але і суттєво знизити …