Що робити якщо колоноподібна яблуня не плодоносить

Особливості обрізки колоновидних яблунь Однорічний приріст на колоновидних яблунях слід вкоротити до двох бруньок, однак центральну гілочку в жодному разі не можна чіпаючи. Коли бічних гілочок виросло забагато, краще прибрати зайві. Зазвичай залишають 4-5 штук, які рівномірно розташовані довкола стовбура.

Інструкція з посадки колоневидної яблуні: Засипте родючою землею шаром в 15-20 см; На подушку з ґрунту насипте посадковий горбок, на нього поставте саджанець, розправте коріння дерев; Засипте все землею; Після посадки дерева залийте водою, виливаючи на кожне по два-три відра рідини.

Яблуня та горобина, глід, ялівець або бузок – погані сусіди, бо мають спільні хвороби і шкідників. Якщо біля яблуні посадити ялівець, він може заразити дерево іржею. Слива та груша, малина, чорна смородина або яблуня – погані сусіди.

На початку березня починають обрізати молоді зерняткові дерева — яблуні та груші. У квітні обрізають більшість інших молодих кісточкових плодових дерев — абрикос, черешню, вишню. Пізньою весною — на початку літа, (травень-червень) обрізають старі дерева.

В якості добрива на 1 м² слід внести приблизно 3-4 кг перепрілого гною або грамів 500-600 деревної золи. Для правильного розвитку саджанців їм необхідний простір. При посадці відстань між колоновидними і звичайними деревами має становити до 3 метрів. Дистанція між сусідніми колонами – 1,5 метра.





Якщо яблуня цвіте, але не зав’язує плодів, відсутність плодів може бути пов’язана з поганим запиленням. Яблука самобезплідні.