Верхні зуби кози

Зміст:

Як точно дізнатися вік кози

Зуби – основний показник для визначення віку кіз, овець, корів і коней. Від того, в якому стані вони знаходяться, можна зробити висновок про апетит тварини, розмірах з`їдається їм корми, можливості виконувати жувальну функцію. Все це, в кінцевому рахунку, впливає на молоко, на показники його якості та кількості.

Простежимо, як змінюються з віком зуби у кози:

  • У новонародженого козеня зубів немає, внизу є два «зацепа».
  • У віці одного тижня у козеня виростають інші «зачепи».
  • Якщо у козеня 8 різців, значить йому близько місяця.
  • Молочні зуби починають випадати після року.
  • У рік з половиною постійними стають два різця спереду.
  • Два бічних різця стають постійними у віці близько двох років.
  • Шість зубів стають постійними до трьох років.
  • У період з року до чотирьох все молочні зуби змінюються на постійні.

Нижні різці чотирирічної кози розташовані близько один до одного, мають широку і велику форму, що сприяє ретельному пережовування їжі. Це робить позитивний вплив на жуйку, вага тварини, а значить, і на молоко.

Якщо широкі різці поістертие і округлені, між ними великі просвіти, але вони міцно тримаються в яснах, такий козі років п`ять.

Різцеві зуби нагадують долото? Між ними великі дірки і діри? Звичайно ж, це впливає травлення, а значить, на молоко. Його якість і кількість помітно зменшується. Швидше за все, такій тварині років шість – сім і купувати його немає ніякого сенсу.

У віці восьми років зуби кози стають пеньками, вони кришаться і хитаються. Молоко вона дає в невеликій кількості, парувати її небажано, так як є ризик народження недоношеної і нежиттєздатного потомства.

Після восьми років вік кози визначити важко.

Як змінюються зуби овець з віком

Ягня, що з`явився на світ, зубів не має.

«Зачепи» з`являються кілька днів по тому, хоча відомі випадки їхнього внутрішньоутробного формування. Спочатку їх можна виявити всередині посередині, через два тижні – зовні, а через місяць – по краях. Потрібно знати, що з віком у овець «зачепи» перетворюються в різці з наступною зміною їх форми.

До року перша пара зацепов овець перетворюються в постійні зуби.

До двох років – внутрішні, розташовані посередині зачепи стають постійними.

Зовнішні середні перетворюються в постійні в три роки.

У віці чотирьох років стають постійними всі зуби, в тому числі окрайки. Постійні зуби овець виглядають широкими, білими, розташованими близько один до одного. Тому відрізнити їх від молочних «зачепів» не складе труднощів.

У овець старше чотирьох років зуби, як і у кіз, стираються, між ними збільшуються порожнечі, вони стають хиткими і випадають.

У п`ятирічних овець верхні краї різців можуть бути стерті до половини, але в яснах вони тримаються досить міцно.

У шестирічному віці між різцями з`являється щілина, що збільшується в розмірі, а зуби нагадують долото, розхитуються і стають жовтого кольору.

Овець старше 7 років вибраковують, так як погані зуби кришаться і випадають, що не дає їм можливості повноцінно харчуватися, цей період прийнято вважати старістю тварин, хоча живуть вони років до 15.

Дорослі кози і вівці мають 32 зуба, з яких 8 – різці, а 24 – корінні. Різці перебувають знизу, а зверху над ними знаходиться ущільнення, завдяки якому їжа подрібнюється і пережовується.

Початківцям вівцеводам і тим, кого цікавить питання: «Як визначити вік кози?» Потрібно пам`ятати, що молочні зуби тварин за величиною менше постійних, але зубна шийка у них виражена чіткіше. Для визначення віку важливо знати етапи прорізування, зміни і стирання зубів.

У великих господарствах вівчарі маркують овець, закріплюючи на вусі бирку з роком народження, або роблять індивідуальні записи в спеціальних журналах.

  1. Зверніть увагу на зовнішній вигляд тварини. У віці 6-7 років шерсть кіз і овець змінює колір і якість: вона робиться товщі, втрачає блиск і стає тьмяним.
  2. Вибираючи вівцю або козу, слід звернути увагу на її вим`я. Воно повинно бути світло-рожевого кольору, пружним, без видимих пошкоджень і дефектів.

Потрібно пам`ятати, що вік 4-5 років – це найбільш продуктивний вік для кіз і овець. При гарному догляді він може тривати до 8 -10 років.

Хибні уявлення заважають з питання визначення віку кози

Багато хто помилково вважає, що можливе визначення віку не тільки по зубам, а й по рогам, по бороді, і навіть копит. Щоб не стати жертвою шахраїв, ви повинні пам`ятати:

  • Намагаючись продати новачкові старе тварина, непорядний продавець може привернути його увагу до рогам, розповідаючи про так званих річних кільцях. Той, хто не знає, що потрібно приділяти увагу зубам, заслухається, і навіть виявить 6 – 7 таких кілець у тварини, яка тільки починає давати молоко.
  • Ще одним міфом вважається наявність довгої або короткої бороди. Борода – це зовсім не ознака поважних років. Її мають кізоньки і козли, старі і молоді.
  • Пам`ятайте, що довгі копита демонструю неправильний догляд за твариною під час зимівлі, а не його похилий вік. Через необрізаних вчасно копит бідоласі може бути незручно стояти, коза буде «танцювати» на місці, хитатися або кульгати при ходьбі, що деякі приймають за хвороба або явні ознаки старості.

Хитрі і недобросовісні продавці користуються безграмотністю покупців і ті легко можуть попастися на їх «гачок». Ви не можете визначити вік тварини? В такому випадку поспішати з покупкою не слід, можна зробити фото його зубів, і проконсультуватися з фахівцем.

Якщо вас приваблює розведення кіз або овець, пам`ятайте, що тільки зуби дають уявлення про вік тварини. Не потрібно ретельно розглядати візерунки на рогах, або відраховувати час з тих пір, як тварина почало давати молоко. Досить знати особливості будови зубів, характерні для кожного віку, і це допоможе уникнути розчарувань. Визначення віку кіз і овець – важливий захід, так як від нього може залежати продуктивність і якість поголів`я, тому підходити до нього потрібно з усією серйозністю.

Перекрестний прикус – це аномалія прикусу, коли верхні зуби знаходяться ззаду від нижніх зубів при закритті рота. Це може бути спричинено різними факторами, такими як неправильний розвиток щелеп або неправильне розташування зубів. Для корекції перекрестного прикусу можуть бути використані різні методи, залежно від важкості проблеми. Один з найпоширеніших методів – це використання брекет-системи, яка допомагає вирівняти зуби і відновити правильний прикус. Інші методи можуть включати в себе використання ретейнерів, апаратів для розширення щелеп або хірургічні втручання. Лікування перекрестного прикусу повинно проводити кваліфікований ортодонт або стоматолог-ортопед. Вони проведуть детальний огляд і визначать найкращий план лікування для вас. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і регулярно відвідувати його для контролю та налаштування брекет-системи або інших засобів корекції.

Перекрестний прикус – це аномалія прикусу, коли верхні зуби знаходяться ззаду від нижніх зубів при закритті рота. Це може бути спричинено різними факторами, такими як неправильний розвиток щелеп або неправильне розташування зубів. Для корекції перекрестного прикусу можуть бути використані різні методи, залежно від важкості проблеми. Один з найпоширеніших методів – це використання брекет-системи, яка допомагає вирівняти зуби і відновити правильний прикус. Інші методи можуть включати в себе використання ретейнерів, апаратів для розширення щелеп або хірургічні втручання. Лікування перекрестного прикусу повинно проводити кваліфікований ортодонт або стоматолог-ортопед. Вони проведуть детальний огляд і визначать найкращий план лікування для вас. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і регулярно відвідувати його для контролю та налаштування брекет-системи або інших засобів корекції.

Зазвичай причиною розвитку комплексів є аномалія прикусу. Існує кілька основних видів патології розміщення зубів у роті, одним з найбільш поширених є перекреслений прикус. Але не варто відчаюватися, сучасна стоматологія дозволяє позбутися від проблеми і налагодити власне сприйняття у будь-якому віці.

Що таке перекреслений прикус?

Перекреслений прикус – це аномальне розташування зубів або щелеп, внаслідок порушення розвитку щелепно-лицевого апарату. Основним симптомом порушення розташування зубів у ротовій порожнині є повне або часткове перекриття верхніми одиницями нижніх або навпаки. Також помітне горизонтальне зміщення нижньої щелепи відносно верхньої, що можна помітити невозбужденим оком. Така клінічна ситуація впливає на розвиток асиметрії обличчя, що в свою чергу може стати причиною утворення супутніх патологій.

Аномальне розташування зубів у ротовій порожнині може бути множинним (коли 3 і більше одиниці перекривають верхні або нижні зуби) або одиночним. У будь-якому випадку стоматологом встановлюється діагноз “перекреслений прикус”, який потребує якісного і повноцінного лікування та вирівнювання зубів з виправленням прикусу.

Розвиток перехресного прикусу найчастіше спостерігається у дітей, в період формування щелепно-лицевого апарату. Багаточисельні порушення та шкідливі звички можуть стати причиною утворення аномалії. У пацієнтів у дорослому віці ситуація з розвитком аномалії прикусу зустрічається набагато рідше, причиною можуть стати травми черепа, а також некваліфіковане протезування зубів некваліфікованими спеціалістами. У будь-якому випадку, якщо пацієнт помітив формування асиметрії обличчя, не варто відкладати візит до професійного стоматолога на клінічний огляд, вирішити проблему на ранній стадії набагато простіше.

Види перехресних прикусів

Перехресний прикус – досить обширна проблема, яка може торкатися як верхньої, так і нижньої щелепи. Залежно від цього розрізняють такі найбільш популярні види патології прикусу:

  • ★ Буккальний. При такому виді патології спостерігається помітне звуження верхньої щелепи і розширення нижньої. Ситуація може бути тільки з одного боку або мати двосторонній характер;
  • ★ Лінгвальний. Аналогічна ситуація, як і з буккальним прикусом, тільки спостерігається звуження нижньої щелепи або зубного ряду, а розширення верхньої щелепи (або зубного ряду). Також може формуватися тільки з одного боку або з двох одночасно;
  • ★ Буккально-лінгвальний. Особливий варіант, який складніше за інші піддається терапії. Зазвичай поєднує в собі порушення нормального розвитку прикусу і по буккальному і по лінгвальному сценарію.

Залежно від того, що саме послужило причиною розвитку перехресного прикусу, лікареві набагато простіше підібрати найефективніший метод виправлення клінічної ситуації.

Визначити вид порушення прикусу може спеціаліст як при особистому огляді, так і за допомогою діагностичних процедур. Найчастіше пацієнт направляється на:

  1. КТ. Томографія є одним з найточніших методів сучасної діагностики. Візуалізація ситуації в ротовій порожнині подається в тривимірній проекції, що забезпечує детальне відображення клінічної ситуації. Можна легко виявити очаги ураження, які приховані в тканинах і недоступні для поверхневого огляду на консультації. Комп’ютерна томографія в стоматології призначається переважно для оцінки стану зубів, а також щелепно-лицевого апарату.
  2. Ортопантомограма. Метод візуалізації детально відображає положення щелеп, зубного ряду і оточуючих тканин. Панорамний знімок призначається практично при всіх стоматологічних процедурах.

Чому він виникає?

Розвиток перехресного прикусу найчастіше відбувається ще в ранньому дитинстві. Але не виключені варіанти набутої проблеми, їх відсоток становить не більше 20 від усіх зареєстрованих випадків.

Найпоширенішими причинами є:

  • ★ Неправильний розвиток щелепи. Патологічний розвиток нижньої і верхньої щелепи може бути наслідком перенесених у дитинстві отоларингологічних захворювань (отиту, гаймориту, риніту). Також недостатність кальцію при розвитку дитини може вплинути на спотворення щелепи при розвитку щелепно-лицевого апарату;
  • ★ Порушення зчеплення молочних зубів. Нормальним є показник, коли всі молочні зуби на обох щелепах зношуються поступово і рівномірно. При виникненні патології, коли деякі зуби не зношуються, порушується зчеплення зубів. Це в свою чергу негативно впливає на рівномірність розвитку нижньої і верхньої щелепи;
  • ★ Генетична схильність. Якщо в родині у батьків спостерігається порушення прикусу, не обов’язково перекресного виду, все ж варто особливу увагу приділяти дітям. Патологічні порушення розвитку щелепів є спадковим фактором і проявляються більш ніж у 50% випадків. Найкращою профілактикою розвитку аномалії прикусу у дитини з спадковою схильністю буде регулярне відвідування кваліфікованого стоматолога;
  • ★ Пологові травми. Якщо під час прийняття пологів лікар-акушер допустив порушення, можливі травми щелепно-лицевої області, які в подальшому призведуть до формування аномального перекресного прикусу;
  • ★ Шкідливі дитячі звички. Використання соски або тривале грудне вигодовування може призвести до аномального розвитку щелепи. Тому рекомендовано завжди підтримувати зв’язок з педіатром і користуватися цінними рекомендаціями;
  • ★ Ротове дихання. Будь-які порушення дихальної системи можуть призвести до розвитку неправильного прикусу. Найчастіше це ротове дихання, яке відбувається внаслідок неправильного розташування носової перегородки. Ринопластика – це нескладна операція, яку варто проводити у дитячому віці.

Дорослі пацієнти також можуть зіткнутися з проблемою розвитку аномального перекресленого прикусу. Найбільш поширеними причинами є перенесені травми щелепно-лицевого апарату та черепа. Також, травматичне порушення носової перегородки, яке впливає на ротове дихання і, як наслідок, формування неправильного прикусу.

Робота некваліфікованих спеціалістів з установки зубного протезу може призвести до недостатнього замикання зубів, що в результаті вплине на спотворення щелепи і також призведе до аномалії прикусу.

Які ознаки і стадії перекресленого прикусу зубів?

Згідно форми, перекреслений прикус може бути:

  1. Зубоальвеолярним. Така патологія полягає виключно в неправильному розташуванні зубів. Визначити можна як за допомогою звичайного огляду, так і використовуючи діагностичні апарати. Якщо широко розкрити рот, лінія нижньої і верхньої щелеп буде рівною, а порушення помітно лише при замиканні зубів. Така патологія є більш простою в виправленні.
  2. Скелетним. Якщо зуби і щелепи візуально знаходяться криво відносно один до одного навіть при широко відкритому роті – ситуація знаходиться набагато складнішою. Іноді для лікування потрібний метод хірургічного втручання.

Не помітити аномальне розташування щелеп або зубів неможливо. Зазвичай, спеціалісти виділяють такі ознаки:

  • ★ Асиметрія обличчя, лінія нижньої і верхньої щелепи спотворена. Підборіддя може трохи відхилятися в бік, а на другому боці в області щоки створюється ущільнення;
  • ★ Порушується замикання зубів;
  • ★ Порушення мови, проблеми з жуванням їжі.

Аномалія прикусу має також наслідки. Перше – це естетичне порушення. Асиметрія обличчя призводить до зміни зовнішності, багато пацієнтів відчувають дискомфорт і, як наслідок, мають низьку самооцінку. Дитина може піддаватися униженням з боку своїх ровесників, набувати комплекси і мати проблеми зі спілкуванням. Дорослий пацієнт має обмеженість у виборі професій, які не вимагають постійного спілкування з великою кількістю людей. Також можуть виникати проблеми з побудовою стосунків з протилежною статтю.

Крім естетичної сторони, перехресний прикус впливає і на стан здоров’я. Найчастіше наслідками є:

  1. Підвищена зносостійкість зубів. Через нерівномірне і неповне зчинення зубів, пацієнту часто доводиться жувати на одну, більш зручну сторону. В результаті цього впливає на підвищену зносостійкість зубів, які задіяні в процесі.
  2. Каріозне ураження, утворення сколів. Через підвищене навантаження на певні ділянки, зуби піддаються руйнуванню. Неправильне зчинення зубів, з часом може призвести до утворення сколів.
  3. Болі у шийному відділі, мігрень. Нерівне положення щелепи впливає на весь організм, у запущеній формі можуть проявлятися часті головні болі, дискомфорт в області шиї і хребта.
  4. Дефекти мови. Якщо не виправити проблему перехресного прикусу ще на ранньому етапі, у дитини сформується неправильне вимовляння слів, дефекти мови, шепелявість і тд.

Як виправити такий дефект?

У сучасній стоматології є методи виправлення прикусу, які показують найбільш ефективні результати. Вибір відповідного способу виправлення патології обирається лікарем-стоматологом після детальної і ретельної діагностики. Зазвичай, крім консультації та візуалізуючих процедур, стоматолог знімає сліпок, який допоможе скласти план найбільш правильного та швидкого лікування.

Залежно від ступеня аномалії прикусу, можуть використовуватися такі методи лікування дефекту:

  • ★ Видалення зубів. Особливо часто призначається дорослим пацієнтам, може стосуватися як зубів мудрості, так і четвірок і п’ятірок. Зазвичай, видалення зубів дозволяє звільнити простір зубної дуги для подальшого формування рівного зубного ряду. Показано при скученості і рості понад комплект зубних одиниць;
  • ★ Встановлення брекет-систем. Застосування брекет-систем є необхідним для нормалізації зубної дуги і правильного розташування зубів. Призначається при сильних дефектах, які потребують негайної корекції. Брекети можуть відрізнятися за методом встановлення, зовнішнім виглядом і матеріалом виготовлення. Лікар зможе порекомендувати і підібрати найбільш підходящий варіант. Корекція перехресного прикусу брекетами проводиться тільки на постійних зубах, тому в дитячому віці процедура не призначається. Тривалість виправлення прикусу залежить від ступеня вираженості патології, в середньому займає до двох років;
  • ★ Використання елайнерів. Процедура показана при дефектах прикусу в легкій формі, коли аномально розташовані кілька зубів. Елайнери представляють собою знімну прозору пластину, яка виготовляється за результатами сліпка зубів верхньої і нижньої щелепи. Такий спосіб корекції найпростіший і непомітний для оточуючих.

Щоб уникнути важких наслідків і значно скоротити тривалість лікування, всім батькам рекомендується регулярно відправляти дитину до стоматолога. Одного візиту раз у півроку достатньо, щоб визначити і попередити можливі порушення прикусу при формуванні щелепно-лицевого апарату.

Вставні Зуби – Що Це Таке?


Це зуботехнічна конструкція, що виготовляється стоматологом і зубним техніком, для відновлення форми, зовнішнього вигляду та функції видалених або зруйнованих зубів.

У стоматології до зубних протезів відносять як незнімні (коронки, вініри, мости), так і конструкції, що знімаються (вставні щелепи).

Тут розповімо про нове покоління протезів на зуби.

Знімні зубні протези – вставні щелепи

Вище можна побачити відео про сучасні технології протезування зубів для виготовлення протезів у стоматології.

Фото. Як виглядає верхній знімний ацеталовий протез без піднебіння.

Що таке знімні протези зубів?

Знімні зуби – це стоматологічні конструкції, що самостійно знімаються руками, виготовлені для повного відновлення форми, зовнішнього вигляду, і жувальної ефективності віддалених або зруйнованих зубів.

Фото. Які бувають вставні зуби нового покоління.

У побуті нижні і верхні повні стоматологічні протези називають ” вставні зуби “, або ” щелепи на присосках ” , в зв’язку з тим , що вони як би присмоктуються до альвеолярного відростка щелепи .

Фото. Знімні зубні протези на верхню на нижню щелепи.

Як кріпляться повні знімні протези зубів?

  • Насправді у вставних зубів на верхню і нижню щелепи спеціальних присосок немає ;
  • Ефект присоски викликає замикаючий клапан, який утворює края вставної щелепи на межі перехідної складки слизової оболонки порожнини рота;
  • При одяганні стоматологічного протезу – натискають на нього – слина слизової оболонки і края конструкції створюють клапан з негативним тиском.
  • Цей клапан і утримує повний знімний протез як би на присосках ;
  • Знімні зуби верхньої щелепи триматися набагато краще , ніж нижньої , в зв’язку з особливостями її будови , і набагато більшої площі контакту зі слизовою десною .

Фото. Вставні щелепи (нижня та верхня) – пластинчасті протези з пластмаси.

Види знімних протезів зубів

До сучасного часткового і повного знімного протезування зубів відносяться :

  • пластинкові знімні зуби ( пластмасові , вони ж акрилові , і нейлонові ) ;
  • бюгельні протези зубів .

Які бувають зубні протези ? Існує роз поділ вставних зубів на :

  • мікропротези ( метелики ) ;
  • часткові протези зубів ;
  • повні (на присосках) .

Залежно від конструкції вставних щелеп, останні ділять на:

Фото. Бюгельні вставні зуби на нижню щелепу.

Що таке пластинкові знімні зубні протези?

Пластинкові протези встановлюються при значній частковій або повній адентії. Ці вироби передають жувальне навантаження на ясна альвеолярного відростка, і кріпляться до решти зубних коронок кламерами, які виконують тільки утримуючу функцію.

Пластмасові знімні протези

  • Бувають повні та часткові вставні зуби ( без піднебіння , заміщають часткові дефекти зубного ряду ) .
  • Виготовляються вставні щелепи зі спеціальної пластмаси (базис), в який вставляються стандартні пластмасові зуби, спеціально підібрані за формою і кольором.
  • Сучасні пластмасові протези мають хорошу естетику.
  • Повні знімні протези фіксуються завдяки адгезії до слизової оболонки порожнини рота (при беззубій щелепі).
  • Повний знімний зверху кріпиться набагато краще , ніж знизу , через наявність на верхній щелепі ряду виражених анатомічних елементів , що поліпшують фіксацію протеза ( анатомічні горби , виражений присінок , складки і ямки на небі ) .
  • У знімного протезування нижньої щелепи практично завжди погана фіксація , через сильну атрофію альвеолярного відростка , і таких подібних анатомічних структур , як зверху .

Фото. Як виглядає пластмасовий протез верхньої щелепи.

Як роблять знімні протези?

Технологія знімного протезування зубів безпосередньо залежить від типу конструкції . Однак у всіх видів знімних зубів однакові етапи їх виробництва :

На цьому етапі лікар оцінює висоту прикусу , а також вибирає розмір , форму і колір майбутніх зубів . Знімаються відбитки з верхньої та нижньої щелепи силіконовими відбитковими масами , або роблять цифровий відбиток спеціальним сканером .

  • 2 етап . Виготовлення та примірка макета вставної щелепи .

Макет протеза виготовляється з воску , з постановкою стандартних пластмасових зубів . Якщо мова йде про бюгельном протезі , то замість воску приміряється литий каркас . Макет знімних зубів приміряється в роті , оцінюється правильність прикусу , напрямки зубних рядів і т.д.

  • 3 етап . Здача готового часткового або повного протезу .

Лікар стоматолог прироблює прикус вставної щелепи, для забезпечення рівномірного жувального тиску, полірує конструкцію, дає рекомендації по використанню і догляду.

Надалі , при виникненні натирання ясен зубним протезом – необхідно буде звернутися в клініку для проведення лікарем корекції , з метою усунення точкового надлишкового тиску . Кількість корекцій завжди індивідуально , може знадобитися від одного до чотирьох і навіть шести візитів .

З чого виготовляють знімні зуби? З яких матеріалів?

  • Пластмасові вставні зуби – роблять з пластмаси;
  • Бюгельні – дугу виготовляють з металу, а зуби з яснами – з пластмаси;
  • Нейлонові – роблять з нейлону.

Фото. Протез нового покоління із опорою на імпланти.

Що таке зубні протези на присосках?

Це знімні протези при повній відсутності зубів . Такі знімні зуби кріпляться за рахунок утворення вакуумного клапана за участю ясен , слини , і країв протеза , як би присмоктуючись до щелепи . Звідси і ця назва – ” на присосках ” .

Що таке знімні зуби на гачках?

Це пластмассові зубні протези, що спираються на ясна, і фіксуються на них за допомогою кламерів, що одягаються на зуби. Металеві кламмера в простолюдді називають “гачки”.

Які вставні щелепи краще?

  • Якщо зверху чи знизу є понад 6-8 зубів, розташованих спереду чи з різних боків – краще вибрати бюгельні протези;
  • Якщо зверху чи знизу залишилося понад 2 зуби, а також при поодиноких дефектах – краще поставити нейлонові протези;
  • При повній відсутності зубів можливий єдиний варіант вставних щелеп – це акрилові (пластмасові) зубні протези (на присосках).

Фото. Нейлоновий протез на нижню щелепу.

Ціни знімних зубних протезів в Києві можна побачити за вказаним посиланням.

Запишіться на консультацію!

Протези, що знімаються, можна залишати на ніч у роті, але тільки часткові, тобто ті, що утримуються на щелепі на зубах, що залишилися. Перед сном їх необхідно зняти та почистити.

Повні протези краще перед тим, як лягти спати, покласти у футляр з антисептиком, або звичайною водою. Такий тип протезів вночі може впасти в роті, і спричинити задуху.

Вставні зуби рекомендується знімати щоразу після їжи, для полоскання від її залишків. Якщо протез тримається на фіксуючому кремі, його необхідно виймати 1 раз на день, для гігієнічного чищення.

Повний протез на ніч потрібно діставати, і класти в спеціальний футляр з розчином, що дезінфікує.

  • часткові – кламерами за зуби, що залишилися;
  • повні – за допомогою механічного зчеплення з анатомічними випинання альвеолярного відростка, а також завдяки присмоктуванню слиною до слизової оболонки щелепи.
  • повні;
  • часткові;
  • бюджетні;
  • нижніх та верхніх зубів;
  • одиночні (коронки).

Це повні знімні протези за повної відсутності зубів, які кріпляться до беззубої щелепи за допомогою вакуумного клапана. Клапан утворюється краями протезу та слиною, формується як би “присоска” до ясен.

Пластинкові, або пластинчасті знімні протези – названі внаслідок їх схожості з пластинами, вони мають такий вигляд.

Пластинкові протези зубів ще інакше називають пластмасовими, або акриловими, за назвою матеріалу, з якого вони виготовлені.

Існує багато варіантів, і все залежить від:

  • стану верхніх зубів;
  • чи залишились корені зубів;
  • необхідно протезування всіх зубів чи тільки передніх, наприклад?

Якщо корені залишились, на верхні зуби можна ставити:

Якщо верхні зуби видалені:

Особливістю протезування верхніх зубів є підвищені вимоги до естетики, оскільки саме зубний ряд зверху видно при розмові.

Це зуботехнічна конструкція, що виготовляється лікарем стоматологом і зубним техніком, для відновлення зовнішнього вигляду і функції видалених чи зруйнованих зубів.

Їх виготовляють зубні техніки в лабораторії.

Всі етапи в клініці:

  1. Відбитки;
  2. Примірка воскової моделі з зубами;
  3. Здача готового протезу;
  4. Візити на корекцію.