Як позбутися хоря

Як позбутися запаху тхора: причини вони і як усунути в домашніх умовах

Буває, що на порозі квартири гостя зустрічає специфічний запах. Виявляється, що господарі співмешкають з якоюсь твариною. Тхора все частіше вибирають за жваву, веселу вдачу, приємне пухнасте хутро. Але при неправильному поводженні з твариною можна зіткнутися з негативною стороною її природи. Чому від тхора може виходити поганий запах і як його позбутися?

Чи смердять тхори в домашніх умовах?

Занепокоєння любителів тварин про запах викликане відомим фактом, що дикі тхори захищаються від ворогів, випромінюючи різкий смердючий сморід.Симпатичних звірят містять удома ще з античних часів. Тепер вибір став значно більшим. Тхори відрізняються розміром та забарвленням. Здається, якби неприємний дух від тхора був незнищенний, ніхто б не став тримати його в квартирі, намагаючись отримати сумнівне задоволення.

Причини неприємного запаху

Сморід може виходити від усього живого, часто і від неживого. Приклад: заначка продуктів, які тхір схильний сховати під диваном або в іншому затишному місці, щоб поласувати в повному спокої.

Сама ж тварина може видавати неприємний запах через:

  • недолік необхідних компонентів у кормі;
  • природних виділень сальних залоз;
  • вироблення ферменту для залучення протилежної статі;
  • хвороби;
  • секрету параанальних залоз.

Незбалансований раціон викликає зміну складу сальних виділень, посилене амбре від екскрементів. Схожий результат спостерігається при захворюваннях, особливо шлунково-кишкового тракту. І сеча, і кал можуть придбати додатковий неприємний відтінок запаху.

Сальні залози виділяють речовину, що здається ароматним одним людям, нейтральним для інших. У когось такий букет спричиняє негативні емоції. Але й ці люди можуть змінити ставлення, дізнавшись ближче живий грайливий характер тхора. Адже у улюбленого немовляти продукти життєдіяльності не здаються смердючими.

У період гону амбре від самців тхора справді зашкалює. Запах від протилежної статі цілком терпимий. У цей час тхори стають неспокійними, самці – агресивними. Вони активно мітять територію. Самки іноді теж роблять цю операцію. Вихід із ситуації давно знайдено.

Як позбутися запаху тхора в квартирі

Рекомендації від ветеринарів та досвідчених власників тварини допоможуть тим, у кого виникли проблеми.

Кастрація та стерилізація

Хорьки стають статевозрілими в 7-12 місяців. У самок перша тічка може розпочатися вже 5 місяців. Процедура кастрації проста і відбувається швидко. Після неї у звіра настає спокійне життя. А ранка потребує лише дезінфекції після операції. Досвідчені тваринники найчастіше проводять кастрацію самі. Так що таке втручання, виконане руками ветеринара, не повинно викликати занепокоєння у господарів.

Стерилізація самок складніше; здавалося б, що в ній немає необхідності. Але безперервна тічка виснажує організм. Послаблюється імунітет, самку перестає тішити турбота господарів. Без настання вагітності тічка навряд чи зупиниться. Господарі мають можливість вибрати в’язку та отримати потомство тхорів.

Але періоди розмноження цього виду звірка повторюються 2 десь у рік. Якщо не займатися розведенням тхорів на продаж, то краще відразу вибрати стерилізацію.

Операцію проводять і під час течки. Існує 2 способи звільнення від статевих проблем:

    повне видалення репродуктивних органів;
  1. резекція яєчників.

Ветеринари радять обирати перший спосіб, тому що при другому спостерігаються ускладнення надалі. Через кілька днів після операції, у разі належного догляду самки, її стан нормалізується. Після одужання тхір знову життєрадісний і дружелюбний.

Параанальні залози

Ці залози розташовані в анального отвору. У дикій природі вони потрібні: часто використовуються для відлякування ворогів жахливим їдким запахом. Однак так звана «димова завіса» швидко розсіюється, не залишаючи спогадів.

Щоб не стикатися з її дією, фахівці радять не лякати звірятка.У любовній обстановці будинку тхір почувається захищеним і не користується своєю таємною зброєю. Можна за все життя звірятка так і не випробувати цей аромат. Прокол можливий тільки тоді, коли з тхором затіяли надто активні ігри.

Виходячи з вище описаного, немає необхідності видаляти параанальні залози. Якщо навіть хтось із знайомих порадить.

Ветеринарний лікар скаже, що операція не найлегша, може призвести до ускладнень та негативних наслідків. Для звірка це загрожує постійним долікуванням. Найгіршим результатом для комфорту господарів стане зміна функціонування сальних залоз, які намагаються взяти на себе захист організму. Тоді вже тхір дійсно «запахне».

Гігієнічні процедури

Невід’ємною частиною догляду за вихованцем є прибирання його туалету. Тхір легко привчається до лотка. Ідеальний стан буде, якщо кожного разу, коли господарі будинку, вони одразу ж прибирають екскременти.Якщо після цього хтось почув щось неприємне, освіжувач повітря створить бажане тло в квартирі. Спальне місце стирають щомісяця. Побачивши забруднень у клітині роблять вологе прибирання.

Купанням тхора захоплюватися не можна. Миють звіра 1 раз на 2-3 місяці спеціальним шампунем. Якщо висушити шкіру постійними водними процедурами, посилиться робота сальних залоз, вийде ефект, обернений до бажаного. Крім того, якщо звірятку не зуміли прищепити любов до купання, щоразу для цього буде сильним стресом. Від природи тхір не любить воду.

Як швидко почистити горіхи від шкаралупи: названо кілька ефективних способів

Очищення волоських горіхів від шкаралупи є дуже затратним за часом і силами, проте є способи спростити це завдання.

Горіхи є дуже корисним та поживним перекусом для дорослих та дітей. Однак, щоб почистити кожен горіх, потрібно багато сил та часу.

Розколоти волоський горіх в домашніх умовах дуже просто, ми наведемо вам кілька простих способів, за допомогою яких вам вдасться швидко почистити волоські горіхи і поласувати ними.

Швидко почистити волоський горіх від шкаралупи можна горіхоколом. Затисніть горіх у зубцях горіхокола та натисніть на ручку. Цим способом можна чистити волоські горіхи, не пошкодивши ядро. Саме тому використовуючи горіхокол можна колоти волоські горіхи на продаж.

Другий спосіб швидко очистити горіхи від лушпиння – молоток. Однак попереджаємо, що за такого способу ядро горіха може запросто пошкодитися.

Також очистити волоські горіхи від шкаралупи можна ножем. Просуньте лезо ножа в отвір між шкаралупами і трохи переверніть його. На виході у вас вийде цілісне ядро.

Якщо шкаралупа горіха тверда, то її можна піддати термічній обробці: замочити горіхи в киплячій воді, і після того, як вона охолоне, лушпиння можна буде розколоти виделкою. Ще один спосіб – замочити горіхи в розчині з 2 столових ложок солі та літри води. Горіхи помістити у нього на 30-40 хвилин. Після просушки на тканині розколоти шкаралупу ножем.

Якщо ви не знали, як очистити волоські горіхи в мікрохвильовій печі або духовці, ця порада може стати в нагоді: викладіть горіхи на деко або помістіть в мікрохвильову піч на 15-20 хвилин. Після їх остигання шкаралупа стане крихкою і її стане легко позбутися.

Також очистити горіхи від шкірки можна, поклавши ядра горіха в каструлю, заливши окропом і залишивши на 15 хвилин. У процесі більшість шкірки відстане від ядра горіха сама, а фрагменти, що залишилися, можна прибрати вже руками.

Другий спосіб – ядра горіхів покласти на деко і помістити в розігріту до 200 ° C духовку. Через 15 хвилин дістаньте їх із духовки і потріть руками або просійте на ситі, щоб шкірка відшарувалася.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як спіймати тхора, ласку або куницю і позбутися від хижака в курнику

Тхори дуже небезпечні для курей
Особливість тхора в тому, що, проникнувши в пташник і бачачи велику кількість їжі, звір може знищити всіх курей за одну ніч, хоча з’їсти стільки видобутку не в силах.

Ця особливість тваринного особливо шкідлива. В азарті куниця або тхір можуть вбити навіть великого птаха – гусей, індиків. Є ознаки, що дозволяють визначити присутність хижака близько пташника раніше появи перших жертв.

Про спроби звіра проникнути в курник свідчить наступне:

  • Кури вранці не сходять з сідало – налякана птах сидить нагорі, навіть коли увійшов господар насипає корм. Така поведінка виникає, коли хижак знаходиться близько пташника.
  • Кури туляться на самих верхніх сідалах і навіть при сильній тісноті відмовляються сідати нижче.
  • Домашня птиця кричить вночі в курнику – почувши тхора, який намагається потрапити всередину, кури прокидаються, починають кричати, довго галасують. При появі господаря птах не заспокоюється.

Якщо хижий звір проник в курник, ознаки полювання стають очевидними. Все або частина курей задавлені. У птиці випита кров, часто відгриз лапки, голова.

Коли виникає підозра, що близько курника з’явився тхір, необхідно терміново вжити заходів. Уже наступної ночі птах може бути повністю знищена. На хижака терміново ставиться пастка, а птах перекладається в безпечне місце, недоступне непроханого гостя.

Птахівників при ризику появи тхора в курнику слід заздалегідь провести профілактичні заходи, передбачити захист будови від проникнення всередину хижаків ще в процесі будівництва:

  1. Повністю ізолювати приміщення. Фундамент зробити монолітно-бетонних, підлога під дошками оббити залізом. Стіни курника затягнути дрібною сіткою, щілини закрити цементом.
  2. Систему вентиляції облаштувати на висоті не менше 2 метрів від землі.
  3. Щільно закривати курник на ніч. Поставити на двері замок або шпінгалет: гачок може бути відкритий звіром.
  4. Усередині приміщення можна допускати скупчення речей: будь-які укриття дозволять хижакові, проникнувши в курник днем, залишитися непоміченим.
  5. Вигул обладнати по периметру бетонної смугою, яка повинна йти на глибину 50 см.
  6. У місцях, де ризик появи хижака високий, щодня оглядати курник, вигул птиці. Підозри на появу звіра вимагають прийняття термінових додаткових заходів захисту.

Пестощів, як і тхорів і куниць, властива обережність, застати їх зненацька майже неможливо. Не завжди хижак починає полювати відразу, спочатку він може ходити на розвідку.

Кури відчувають присутність цього хижака, і це відбивається на їхній поведінці. На наступний ранок воно виглядає незвично: кури поводяться неспокійно, намагаються не залишати пташник.

Явною ознакою того, що вночі подвір’ї відвідував звірок, є незвичайні сліди-двухточкі на землі або снігу. Відстань між ними вкаже на вигляд звірка, що напав на курник.

Ласка залишає сліди з відстанню 200-300 мм, куниця – 300-400 мм, тхір – 500-600 мм.

У чому небезпека ласки і куниці

Особлива небезпека хижака в масовому знищенні домашньої птиці. Проникнувши в пташник, тхір, наївшись, починає заготовлювати їжу про запас.

Схема живоловушки
Інших тварин пристрій не турбує. Людина його не чує. Недолік ультразвукового приладу – можливе звикання хижака, зникнення ефекту відлякування.

Низькочастотні відлякувачі не викликають прівиканія.Звук завжди здається тваринам сигналом наближається землетрусу. Однак дія пристрою негативно впливає на домашніх вихованців, які відчувають низькочастотні звуки. Кури відчувають стрес при роботі приладу.

Існують світлові відлякувачі, мають датчик руху. Пристрій при фіксації рухомого предмета включає ліхтар, світло якого, лякаючи, відганяє тварину від курятника.

Недолік світлового методу відлякування – неможливість повністю охопити всю територію навколо будівлі, тому наполегливі тхори зможуть проникнути в курник через неосвітлені ділянку. Найефективніше світловий відлякувач, додатково оснащений звуковою функцією.