Як розбудити волосяні фолікули

6 можливих причин фолікуліту і як лікувати проблему

Фолікуліт – запалення волосяних фолікул – виникає зазвичай через інфекцію, викликану вірусами, грибками, бактеріями або паразитами, а також внаслідок використання деяких препаратів або мазей. Він проявляється у вигляді запалених прищів, гнійників або висипки. Фолікуліт може виникнути на будь-якій ділянці шкіри, вкритому волоссям: спині, грудях, сідницях, ногах і руках. Чому він виникає? Розглянемо найбільш поширені причини.

Причина № 1: Інфекція

Фолікуліт може викликати зараження різними вірусами, грибками, бактеріями і паразитами.

Найчастіше фолікуліт викликають бактерії золотистого стафілокока. Вони зазвичай вражають волосисті ділянки обличчя, викликаючи такий стан, як фолікуліт бороди. Він особливо поширений серед чоловіків, які голяться зараженими інструментами. Вторинне зараження також нерідко виникає у чоловіків, які страждають від алергічного риніту, синуситу або нежиті. Це відбувається тому, що бактерії, які населяють ніс, заражають волосяні фолікули.

Фолікуліт, що розвивається на тулубі, зазвичай викликаний синьогнійною паличкою. Ці бактерії найчастіше живуть в спа-центрах, соляріях або басейнах, які були недостатньо продезінфіковані.

Рідкісний тип фолікуліту – грам-негативний фолікуліт – викликають грам-негативні бактерії, які вражають обличчя і з’являються зазвичай після лікування акне антибіотиками.

Вірус простого герпесу, який викликає «застуду» на губах, теж може іноді призводити до виникнення фолікуліту. Він зазвичай проявляється у чоловіків, що страждають від герпесу на обличчі і які користуються небезпечною бритвою.

Оперізувальний лишай (Herpes zoster) також може викликати фолікуліт.

До цього стану може призводити також вірус контагіозного молюска, який найчастіше вражає дітей до 10 років. Зазвичай він проявляється у вигляді невеликих горбків або вузликів, що піднімаються над поверхнею шкіри.

Грибки теж можуть викликати фолікуліт. Найчастіше цей стан виникає через дріжджовий грибок Малассеза. Він мешкає на шкірі більшості людей і тварин та викликає запалення і лущення на грудях і спині, а також лупу.

Інший дріжджовий грибок, Кандида альбіканс, провокує розвиток фолікуліту в складках шкіри або у бороді.

Стригучий лишай голови (Tinea capitis) – теж грибкове захворювання. Воно призводить до часткової місцевої втрати волосся і появи фолікуліту.

Зараження такими паразитами, як желізниці (Demodex) і коростяний свербіння (Sarcoptes scabiei) також можуть призводити до фолікуліту. Желізниці зазвичай вражають шкіру голови або обличчя у літніх або ослаблених людей. Коростяне свербіння викликає короста.

Причина № 2: Гладке гоління

Якщо волоски бороди голити занадто коротко, вони потім закручуються і вростають в шкіру, викликаючи запалення. Цей стан зазвичай виникає у чоловіків з кучерявими волоссям. Воно схоже на фолікуліт бороди, тільки без інфікування, і тому називається псевдофолікулітом бороди.

Причина № 3: Подразнення шкіри

Через деякі дії волосяні фолікули можуть дратуватися, пошкоджуватися і блокуватися, що також викликає фолікуліт.

Фолікуліт може виникати через роздратування, викликаного тертям. Таке часто буває у чоловіків і жінок, які голяться проти росту волосся. Також цей тип фолікуліту буває при носінні тісного одягу або від надмірної ваги.

Забиті пори

Нанесені на шкіру креми, масла і подібні засоби можуть блокувати пори і волосяні фолікули і викликати фолікуліт. Деякі продукти можуть викликати набряклість шкіри, що також перекриває пори і викликає запалення.

Реакція на хімічні подразники

Дьоготь або інші хімічні компоненти, що містяться в ліках або засобах по догляду за тілом, можуть дратувати шкіру і викликати фолікуліт. Від препаратів місцевого застосування, наприклад, кортикостероїдів, також може виникати набряклість, блокуюча шкірні пори, особливо на обличчі.

Причина № 4: Лікарські препарати

Багато ліків можуть викликати фолікуліт. До них відносять оральні кортикостероїди, інгібітори рецептора епідермального фактора росту, андрогени і літій.

Причина № 5: Ослаблений імунітет

Люди з ослабленим імунітетом стають більш сприйнятливі до будь-яких захворювань, в тому числі і до фолікуліту. Певний його тип, відомий як еозинофільний фолікуліт, це рідкісне рецидивуюче захворювання шкіри, яке виникає при ослабленні імунної системи, наприклад, при ВІЛ або рак.

Причина № 6: Захворювання шкіри

Фолікуліт можуть викликати також різні захворювання шкіри, такі як:

Червоний плоский лишай – незаразливе захворювання, при якому почервонілі сверблячі плями, що лущаться, з’являються в різних частинах тіла: руки, ноги, тулуб, геніталіях, нігтях, у роті тощо.

Червоний вовчак (трофічна еритема) – хронічне захворювання шкіри, при якому на шкірі виникають виразки, рубці і запалення. Найчастіше вони з’являються на вухах, обличчі і шкірі голови, хоча може уражати й інші ділянки тіла.

Келоїдне акне – запальне захворювання, при якому волосинки на потилиці або в задній частині голови вростають в шкіру, подразнюючи її і викликаючи запальний процес. Зазвичай це захворювання зустрічається і в темношкірих людей з кучерявими волоссям.

Причина невідома. Іноді причину фолікуліту неможливо визначити, наприклад, при сідничному фолікуліті, який зустрічається як у чоловіків, так і у жінок. Вважається, що він має бактеріальне походження, проте конкретний збудник поки не знайдений.

Як лікувати фолікуліт?

Лікування фолликулита залежить від його причини. При бактеріальному ураженні прописують антибіотики, а при грибковому – протигрибкові препарати. Можна також прикладати зігріваючі вологі компреси, щоб очистити уражені фолікули. Щоб зменшити тертя шкіри, носіть зручний одяг і знайдіть альтернативу голінню.

Більш точно визначити тип захворювання і метод його лікування допоможе лікар. Піклуйтеся про себе, і хай ваша шкіра завжди буде чистою і сяючою!

Як розбудити сплячі волосяні фолікули. Дієві поради

Волосся невід’ємна частина нашого організму і зовнішнього вигляду, хоча вони живуть своїм життям, вони народжуються, ростуть і вмирають. В середньому у жінок волосся ростуть від 3 до 5 років. З кожної волосяної цибулини протягом життя виростає в середньому 20-30 волосся, так що вистачить на все життя, головне зберегти те, що маємо.

Волосяні цибулини «засипають» волосся перестають рости силу самих різних причин (неправильний спосіб життя, порушення гормонального фону, сильний стрес, нестача вітамінів). Волосяні цибулини «пробуджують» для активного росту волосся, так що активізувати ріст волосся можливо.

Розбудити сплячі цибулини не можливо одним засобом, потрібно все робити систематично і в комплексі працювати відразу за декількома напрямками. Я поділюся з вами, що саме допомогло мені пробудити зростання нового волосся, після серйозної операції, загального наркозу і суворої дієти. Прям як пише книжка, рівно через чотири місяці після операції у мене інтенсивно почали випадати волосся, я відразу розуміла, в чому суть проблеми і звернулася до лікаря за призначенням грамотного лікування, в основному, що стосувалося медикаментозного лікування, але і отримала слушні поради, як відновити зростання волосся. Підготуйтеся до того, що цей процес тривалий і займе мінімум три місяці або навіть всі шість.

Коли волосся вступає у фазу сну, волосяний фолікул знаходиться в стані спокою, а значить не функціонує і залишається порожнім. Чим довше триває сон, тим швидше рідшають волосся, крізь них починає проглядатися шкіра голови.

Курс вітамінів, мікро та макро елементів для зростання нового волосся

Якщо ви хочете розбудити сплячі цибулини, укріпити і поліпшити зростання волосся, то без додаткових вітамінних комплексів, вам не обійтися. Якісь конкретні вітаміни, радити не буду, тому що ті, які допомогли мені, не означає, що допоможуть всім. В аптеці сьогодні є величезна кількість вітамінних комплексів, які спрямовані на поліпшення якості волосся, шкіри та нігтів, такі вітамінні комплекси потрібно пити близько трьох місяців, а іноді і шість. Слідкуйте за рівнем заліза, кальцію, міді, йоду і цинку в організмі. Якщо ви вирішили пропити вітаміни групи В, то їх краще проколоти внутрішньом’язово, в таблетках вони мало у кого засвоюються. І для загальної картини слідкуйте за свої гемоглобіном (ферритином), оскільки залізо дефіцитна анемія є найпоширенішою причиною випадання волосся у жінок.

Стимуляція кровообігу і мікроциркуляції для зростання нового волосся

Тут щоденне основне правило — масаж шкіри голови. Кожен день робимо масаж шкіри голови, хоча б 5-10 хвилин. Як робити масаж шкіри голови, можна подивитися відео в інтернеті, я ж переглянувши купу відео, зрозуміла, що потрібно підлаштовуватися під свої відчуття, головне в цій справі регулярність. Я іноді спочатку на гребінець наношу кілька крапель ефірного масла, розчісую волосся хвилини дві, а потім роблю масаж. Щоденний масаж дає реальні результати.

Ще за порадою трихолога я додала в свій відхід процедуру дарсонвалізації. Я проводжу її курсом на двадцять днів, це така розслаблююча процедура, яка має багато пунктів корисності для волосся, що конкретно дарсонвалізація дає при випаданні волосся, можна почитати тут. Після дарсонвалізації дуже добре нанести на шкіру голови стимулюючу маску, яка буде в рази краще проникати і діяти на коріння волосся і сам стрижень волосини.

  • Озонотерапія.
  • Плазмоліфтінг волосистої частини голови.
  • Мезотерапія волосистої частини голови.

Глибоке очищення шкіри голови

Регулярна глибоке очищення шкіри голови, не шампунем, а скрабом, так званий пілінг шкіри голови. Таку процедуру досить робити раз на два тижні. Можна зробити скраб в домашніх умовах, а можна використовувати покупні скраби, сьогодні багато виробників дають нам таку можливість. Я спочатку мудрувала домашні скраби з різними складами, а потім купила готовий і зрозуміла що він для мене краще підходить і менше мороки.

Стимулюючі маски для волосся

Перш, ніж використовувати стимулюючі маски, потрібно підібрати якісний шампунь. На період, коли ви починаєте курс масок бажано вибрати шампунь без силіконів, щоб речовини маски краще проникали, можете звернути увагу на серії для стимуляції росту, на зміцнюють серії або проти випадіння.

Маски, які стимулюють ріст нових волось, засновані на дражливому компоненті: настоянка стручкового перцю, імбир, гірчиця, коньяк, мед, цибуля.

Маска з настойкою червоного стручкового перцю

  • 2 столової ложки настоянки червоного перцю;
  • 2 столової ложки обліпихової олії;
  • 5-8 крапель ефірного масла бей.

Змішати всі інгредієнти і нанесіть маску перед миттям голови на один-два години, утеплити. Змити маску шампунем в 2-3 рази.

Маска з маслом гірчиці і гірчичним порошком

  • 2 столової ложки олії гірчиці;
  • 1 – 1,5 чайних ложок гірчичного порошку;
  • 2 столової ложки відвару трав;
  • 5-8 крапель ефірного масла (бей, лимона, апельсина, розмарину).

Змішуємо гірчичний порошок з теплим відваром трав, потім додаємо теплу гірчичне масло і в кінці ефірне масло і все добре перемішуємо. Маску наносимо на шкіру голови з проділах, не зачіпаючи довжину волосся. Маску утеплюємо тримаємо від 40 хвилин до 1 години і моєму голову як звичайно.

Маска з медом і коньяком

  • 1 столова ложка меду;
  • 1 столова ложка оливкової олії (холодного віджиму);
  • 1 столова ложка коньяку;
  • 1 жовток яйця.

Всі інгредієнти змішати в скляному посуді (можна підігріти). Нанести на шкіру голови і волосся перед миттям волосся. Маску потрібно утеплити: замотати поліетиленовою плівкою і утеплити вовняної шапкою тримати десь від 40 хвилин до 1 години, далі моєму голову з двома промиваннями шампуню і наносимо легкий бальзам або кондиціонер, покупну маску наносити вже не потрібно, щоб не перевантажити волосся.

Більше масок, які стимулюють ріст волосся, можна знайти в статті: Маски для швидкого росту волосся і Маски від випадіння волосся.

Бажаю всім гарних і здорових волосся!